Μυθική απόδραση της Λάτσιο από τη Σαρδηνία (video)

Η Λάτσιο με δυο γκολ στο φινάλε του ματς νίκησε με ανατροπή 2-1 την Κάλιαρι εκτός έδρας και «σκαρφάλωσε» στην 3η θέση της Serie A!

Απίστευτη εξέλιξη στην αναμέτρηση της Κάλιαρι με τη Λάτσιο για την 16η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι πολύ δυνατοί φέτος γηπεδούχοι, βρήκαν τρόπο να προηγηθούν μόλις στο 8’ με το γκολ του Τζιοβάνι Σιμεόνε, γιος του προπονητή της Ατλέτικο Ντιέγκο, και ενώ κρατούσαν για 82’ το προβάδισμα στα χέρια τους, τελικά έφυγαν από το γήπεδο χωρίς βαθμό!

Η φοβερή Λάτσιο κατάφερε με δυο γκολ σε… νεκρό χρόνο να «αποδράσει» με το τρίποντο από τη Σαρδηνία! Η ισοφάριση ήρθε λίγο πριν το φινάλε από τον Λουίς Αλμπέρτο, ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καϊσέδο διαμόρφωσε το τελικό 1-2. Έτσι, η Λάτσιο πήγε στους 36 βαθμούς και είναι πλέον τρίτη στη βαθμολογία, με την Κάλιαρι να μένει στους 29 και την πέμπτη θέση.