Επιτέλους νίκη για Ατλέτικο (videos)

Μετά από 2 ισοπαλίες και μία ήττα, η Ατλέτικο Μαδρίτης επέστρεψε στα «τρίποντα».

Αν και δυσκολεύτηκε, η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε επιβλήθηκε με 2-0 της Οσασούνα στο Wanda Metropolitano και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Το ματς κρίθηκε μέσα σε εννέα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μοράτα να ανοίγει το σκορ στο 67΄ και τον Σαούλ Νίγκεθ να «κλειδώνει» τη νίκη στο 75΄.

Χωρίς νικητή και γκολ ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο και την Έιμπαρ στο «Σαν Μαμές», για τη 17η αγωνιστική στη La Liga. Ένα αποτέλεσμα κάκιστο για τους γηπεδούχους, που έχασαν έδαφος στην προσπάθεια για μια θέση που θα επιτρέπει έξοδο στις διασυλλογικές διοργανώσεις της UEFA την επόμενη περίοδο. Αντίθετα, ο βαθμός ήταν από «χρυσάφι» για την Έιμπαρ που φέτος έχει μέτρια πορεία, τουλάχιστον ως τώρα, με αποτέλεσμα να βρίσκεται κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Φώτης Ιωαννίδης: Ένας «γίγαντας» για τον φορ του Παναθηναϊκού - «Τον θέλει και η Γιουβέντους»
NBA: Δραματική πρόκριση των Σίξερς στα playoffs, «ζωντανοί» οι Μπουλς
Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»