«Σκότωσε» τη Γιουβέντους η Λάτσιο (video)

Την γκέλα της Ιντερ δεν εκμεταλλεύτηκε η Γιουβέντους που ηττήθηκε με 3-1 από την Λάτσιο.

Η «μεγάλη Κυρία» πήρε κεφάλι στο σκορ με κοντινό πλασέ του Ρονάλντο, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν και γύρισαν το παιχνίδι. Ο Φελίπε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ισοφάρισε, ενώ ο Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς στο 74' έκανε το 2-1.

Η Γιουβέντους ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κουαδράδο στο 69'. Η Λάτσιο έχασε μεγάλη ευκαιρία να «κλειδώσει» τη νίκη στο 79' αλλά ο Ιμόμπιλε αστόχησε από το σημείο του πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν και προσπάθησαν να κυνηγήσουν την ισοφάριση και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων τρεις παίκτες της Λάτσιο βγήκαν με έναν αμυντικό και ο Καϊσέδο διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Τα γκολ του Σαββατοκύριακου σε Super League 2, Football League (videos)
Γιασίν Αγιούμπ: Το scouting report του παίκτη που πήρε ο Παναθηναϊκός (photos+videos)
ΠΑΟΚ: Φουλάρει για νέο ρεκόρ
Καταδικασμένος να πρωταγωνιστεί ο Παναθηναϊκός!

Μπήκαν σε κοσμηματοπωλείο για να κλέψουν - Απίθανος ο τρόπος που μπούκαραν (video)