Λίβερπουλ: Πήρε το ντέρμπι και πάει φουλ για πρωτάθλημα (video)

Η Λίβερπουλ έχει βάλει πλώρη φέτος για το Πρωτάθλημα και το δείχνει σε κάθε ευκαιρία.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Λίβερπουλ για να πετύχει την 14η νίκη της στο πρωτάθλημα, αυτή την φορά με 5-2 επί της Έβερτον στο παραδοσιακό ντέρμπι του Μερσεϊσάιντ και να διατηρήσει τη διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της (+8 από την Λέστερ και +11 από την Μάντσεστερ Σίτι). Μάλιστα με αυτή τη νίκη ο Γιούργκεν Κλοπ έφτασε τις 100 νίκες στην Premier League σε 159 παιχνίδια και είναι ο δεύτερος που φτάνει τις 100 νίκες πιο γρήγορα μετά τον Ζοσέ Μουρίνιο που τις είχε φτάσει στα 148

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ ήταν άκρως αποτελεσματικοί στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο πέτυχαν και τα 4 γκολ, αλλά εμφάνισαν ξανά κάποια αμυντικά προβλήματα που εκμεταλλεύτηκαν οι «εφοπλιστές» και πέτυχαν δύο τέρματα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο Σαντιό Μανέ, ο οποίος πέτυχε ένα γκολ, είχε δύο ασίστ, ενώ έχασε και δύο απίστευτες ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά για να διευρύνει το σκορ. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα προσπάθησε, αλλά έφυγε χωρίς βαθμό από το Ανφιλντ και παρέμεινε σε δυσχερέστατη θέση στη βαθμολογία (18η με 14 βαθμούς).

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!