Αγχώθηκε αλλά νίκησε η Ρεάλ (videos)

Μπορεί να τα βρήκε σκούρα αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 2-1 της Αλαβές και έβαλε άγχος στην Μπαρτσελόνα που αντιμετωπίζει την Ατλέτικο αύριο

Το γκολ για τη Ρεάλ ήρθε τελικά στο 52ο λεπτό με τον Κρόος να εκτελεί φάουλ και τον Ράμος να κινείται εξαιρετικά, να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Πασέκο για το 0-1.

Ο αρχηγός της Ρεάλ, που σημείωσε το τρίτο γκολ του φέτος στο πρωτάθλημα, ήταν και ο… παραλίγο μοιραίος καθώς στο 64’ έκανε πέναλτι, ο Λούκας Πέρεθ ευστόχησε και ισοφάρισε σε 1-1 για τους Βάσκους.

Αντέδρασε άμεσα η «βασίλισσα» και στο 69ο λεπτό ο Μόντριτς σέντραρε από δεξιά, ο Ίσκο έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε το δοκάρι, μετά και την απόκρουση του Πασέκο, και με προβολή ο Καρβαχάλ έκανε το 1-2.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ