Γλίτωσε το «κάζο» με Ρόις η Ντόρτμουντ (video)

Μία ανάσα από τη μεγαλύτερη έκπληξη στην Bundesliga, μετά από τις πρώτες 12 αγωνιστικές, έφτασε η Πάντερμπορν.

Η ουραγός της κατάταξης προηγήθηκε με 3-0 της Ντόρτμουντ στο «Σίγκναλ Ιτούνα Παρκ», αλλά τελικά η Μπορούσια βρήκε το σθένος να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος και να «σώσει την παρτίδα» με τον Ρόις στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσερων (3-3).

Μέχρι να καταλάβει τι γινόταν η Ντόρτμουντ βρέθηκε πίσω στο πρώτο μέρος με 0-3! Πέντε ημέρες πριν από το μεγάλο ματς με την Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νόου» για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, οι Βεστφαλοί κατάφεραν να αντιδράσουν στην επανάληψη και να αποφύγουν μία οδυνηρή ήττα, από την ομάδα που πριν τον αγώνα μετρούσε μόλις ένα «τρίποντο» στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φέρουν τα πάνω κάτω στο δεύτερο μέρος και παρά το βαθμό που απέσπασαν κινδυνεύουν να βρεθούν από πολύ νωρίς εκτός διεκδίκησης του τίτλου, σε περίπτωση που η Γκλάντμπαχ περάσει από το Βερολίνο (23/11).

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Εντυπωσίασε τα πλήθη η Lady Gaga με το show της στην Τελετή Έναρξης
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Άναψε η φλόγα σε φαντασμαγορική τελετή – Συγκίνηση για την ελληνική αποστολή
Παναθηναϊκός: Πανέτοιμος για Μπότεφ ο Τετέ
Ολυμπιακοί Αγώνες: Συγκινημένος Γιάννης Αντετοκούνμπο – «Η μεγαλύτερη τιμή»!