«Ανάσα» στο 91’ για τη Σαμπντόρια! (video)

Η Σαμπτντόρια στο ντέρμπι των ουραγών νίκησε 1-0 στην έδρα της ΣΠΑΛ με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις 4 βαθμούς και μια νίκη ήταν η Σαμπντόρια πριν από την αναμέτρηση της Δευτέρας (04/11) με τη ΣΠΑΛ, των 7 βαθμών. Οι «μπλου τσεριάτι» του Κλαούντιο Ρανιέρι, κατάφεραν να πάρουν την πρώτη μεγάλη ανάσα μετά από πολλές αγωνιστικές, αφού επιβλήθηκαν 1-0 των γηπεδούχων.

Για να συμβεί αυτό χρειάστηκε ένα γκολ στο 91’ της αναμέτρησης, από τον Καπράρι. Έτσι, η Σαμπντόρια πήγε στους 8 βαθμούς και άφησε τώρα στους 7 Μπρέσια (που έχει ματς λιγότερο) και τη ΣΠΑΛ.

Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού
Παναθηναϊκός AKTOR: Χωρίς Αταμάν και χωρίς Γκραντ οι "πράσινοι"
Ρίχνει «βόμβα» με τον Ζιντάν η Μπάγερν Μονάχου
Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης