Premier League: Απόδραση με Μανέ για Λίβερπουλ (video)

Η Λίβερπουλ με σκόρερ τον Μανέ επικράτησε 2-1 της Άστον Βίλα εκτός έδρας

Ο Σάντιο Μανέ γλίτωσε τη Λίβερπουλ, καθώς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, επικρατώντας πολύ δύσκολα της Αστον Βίλα με 2-1 στο Μπέρμιγχαμ, για την 11η αγωνιστική της Premier League, αφαιρώντας την ευκαιρία από τη Μάντσεστερ Σίτι, που νίκησε δύσκολα με 2-1 τη Σαουθάμπτον, να μειώσει τους βαθμούς της διαφοράς από την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ.

Οι «κόκκινοι» ήταν σε κακή ημέρα και γλίτωσαν στα τελευταία λεπτά, καθώς στο 87ο λεπτό ο Ρόμπερτσον ισοφάρισε το γκολ του Τρεζεγκέ από το 67ο λεπτό, με τον Μανέ να χαρίζει λίγο πριν τη λήξη την πολύτιμη νίκη, κρατώντας για την ομάδα του τα ηνία στην κούρσα με τη Σίτι για την κατάκτηση του φετινού τίτλου στην Αγγλία. Στο μεταξύ σε δύσκολη θέση είναι πλέον ο Ουνάι Εμερι, καθώς η Αρσεναλ, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο στην αρχική ενδεκάδα, δεν μπόρεσε να νικήσει στο Λονδίνο τη Γουλβς (1-1).

Νωρίτερα, επιστροφή στις ήττες (και στην γκρίνια) για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της Μπόρνμουθ με 1-0. Η ομάδα του Σόλσκιερ έμεινε για ένα ακόμη εκτός έδρας ματς μακριά από τη νίκη, καθώς οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη σημαντική επιτυχία με το γκολ του Τζόσουα Κινγκ στο 45ο λεπτό.

Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ