Απέφυγε το «έμφραγμα» η Γιουβέντους - «Μίλησε» στο 95' ο Κριστιάνο Ρονάλντο (video)

Με πέναλτι του Ρονάλντο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Γιουβέντους απέφευγε το «έμφραγμα» στο Τορίνο και νίκησε 2-1 την αξιόμαχη Τζένοα, που δείχνει αγωνιστικά μεταμορφωμένη μετά την έλευση του Τιάγκο Μότα στον πάγκο της.

Έτσι, η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι ανέκτησε την κορυφή που είχε χάσει προσωρινά, μετά τη χθεσινή νίκη της Ίντερ στην Μπρέσια.

Εντυπωσιακή η Ρόμα, πέρασε με 4-0 από το «Φρίουλι» απέναντι στην Ουντινέζε, ενώ η άλλη ομάδα της «αιώνιας πόλης», η Λάτσιο, δεν είχε πρόβλημα στο «Ολίμπικο» με την Τορίνο, την οποία συνέτριψε με το ίδιο σκορ. Η Φιορεντίνα πέρασε νικηφόρα και με ανατροπή από την έδρα της Σασουόλο, ενώ η Λέτσε άφησε δυο πολύτιμους βαθμούς στη Γένοβα, με τη Σαμπντόρια να ισοφαρίζει λίγο πριν ολοκληρωθούν και οι καθυστερήσεις.

Οι σκόρερ:

Πάρμα-Βερόνα 0-1

(10΄ Λάζοβιτς)

Μπρέσια-Ίντερ 1-2

(76΄ αυτ. Σκρίνιαρ - 23΄ Μαρτίνες, 63΄ Λουκάκου)

Νάπολι-Αταλάντα 2-2

(16΄ Μαξίμοβιτς, 71΄ Μίλικ - 41΄ Φρόιλερ, 86΄ Ίλιτσιτς)

Κάλιαρι-Μπολόνια 3-2

(48΄, 83΄ Ζοάο Πέδρο, 72΄ Σιμεόνε - 23΄ πεν. Σανταντέρ, 90΄+1 αυτ. Φάραγκο)

Γιουβέντους-Τζένοα 2-1

(36΄ Μπονούτσι, 90΄+6 πεν. Ρονάλντο - 40΄ Κουάμε)

Λάτσιο-Τορίνο 4-0

(25΄ Ατσέρμπι, 33΄, 70΄ πεν. Ιμόμπιλε, 90΄ αυτ. Μπελότι)

Σαμπντόρια-Λέτσε 1-1

(90΄+3 Ραμίρες - 8΄ Λαπαντούλα)

Σασουόλο-Φιορεντίνα 1-2

(24΄ Μπογκά - 63΄ Καστροβίλι, 81΄ Μιλένκοβιτς)

Ουντινέζε-Ρόμα 0-4

(13΄ Τζανιόλο, 51΄ Σμόλινγκ, 54΄ Κλάιφερτ, 65΄ πεν. Κόλαροφ)

Juventus vs Genoa 2-1 - All Goals

Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»