Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός: Τα δυο «πράσινα» γκολ (videos+photos)

Με πρωταγωνιστή τον Γιάννη Μπουζούκη, ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 2-0 της Παναχαϊκής στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα Κυπέλλου στην Πάτρα.

Ο Παναθηναϊκός ήθελε να… καθαρίσει από το πρώτο ματς την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας και παρατάχθηκε με αρκετά δυνατή ενδεκάδα κόντρα στην Παναχαϊκή. Η πρόθεση αυτή των «πράσινων» μετουσιώθηκε και σε πράξη, αφού από το πρώτο ημίχρονο το «τριφύλλι» προηγήθηκε 2-0. Ο Γιάννης Μπουζούκης με ωραίο διαγώνιο σουτ στο 26’ άνοιξε το σκορ, ενώ από τα πόδια του ξεκίνησε και το δεύτερο γκολ.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου εκτέλεσε κόρνερ, ο Μακέντα προσπάθησε για τη «στριφτή» κεφαλιά και η μπάλα βρήκε στον αρχηγό της Παναχαϊκής, Μωραΐτη, για να καταλήξει στα δίχτυα.

Γιώργος Λυγγερίδης: Τι περιλαμβάνει η δικογραφία - Η πορεία του «μαύρου» χρήματος
Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR