Νεντίδης: «Θέλουμε βελτίωση στην ανάπτυξη…»

Ο Νίκος Νεντίδης εντόπισε το πρόβλημα του Πανσερραϊκού για το ότι δεν δημιουργεί κλασικές ευκαιρίες

Ο Πανσερραϊκός για δεύτερο φετινό εντός έδρας ματς δεν κατάφερε να «γευτεί» τη χαρά της νίκης, αφήνοντας δύο πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Μια εμφάνιση που δεν άφησε ικανοποιημένους τους ανθρώπους της ομάδας όπως και τον προπονητή, Νίκο Νεντίδη ο οποίος τόνισε ότι το πρόβλημα της ομάδας είναι η ανάπτυξη, την οποία μέχρι στιγμής ο σύλλογος δεν έχει έτσι ώστε να δημιουργεί ευκαιρίες στον αντίπαλο και πως θα δοθεί εκεί το βάρος στη συνέχεια για τη βελτίωση της.

Αναλυτικά:

«Ακόμα μία απώλεια δύο πόντων στην έδρα μας και με μία εμφάνιση που σίγουρα δεν μας αφήνει ικανοποιημένους. Ξοδέψαμε ένα α’ ημίχρονο χωρίς να έχουμε την αποφασιστικότητα και κάναμε δυστυχώς ένα λάθος που δώσαμε το δικαίωμα στον αντίπαλο να σκοράρει. Στο β’ μέρος μπήκαμε με την αποφασιστικότητα που μας έλειπε στο α’, προσπαθήσαμε να μπούμε στο παιχνίδι, είχαμε την υπεροχή και στα δύο ημίχρονα χωρίς να έχουμε όμως την κλασική ευκαιρία που θα μας βοηθούσε να γυρίσουμε το παιχνίδι. Μετά την ισοφάριση και πάλι προσπαθήσαμε, όμως εδώ φάνηκε ότι έχουμε πρόβλημα στην ανάπτυξη έχοντας απέναντι έναν αντίπαλο που παίζει κλειστά. Μας αφήνει πικρία το αποτέλεσμα, θα προσπαθήσουμε να βελτιωθούμε στην ανάπτυξη ώστε να δημιουργούμε ευκαιρίες. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα, όμως σίγουρα είναι αρνητικό στοιχείο το να χάνεις τέσσερις πόντους στην έδρα σου. Η ομάδα έχει ένα πλήρες ρόστερ και θα προσπαθήσουμε να αξιοποιήσουμε τον κάθε παίκτη».

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50