Τραυματισμός για Νεϊμάρ και «πονοκέφαλος» για Βραζιλία (videos)

Σε δεύτερο σερί φιλικό ματς, η Βραζιλία δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από τον αγωνιστικό χώρο (προηγήθηκε το 1-1 με τη Σενεγάλη την Πέμπτη 10/10), παραχωρώντας ισοπαλία με σκορ 1-1 στη Νιγηρία, στο εθνικό στάδιο της Σινγκαπούρης.

Και δεν ήταν μόνο η προβληματική εικόνα που έδειξε η ομάδα του Τίτε, αλλά και το γεγονός ότι λίγα λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης τραυματίστηκε το μεγάλο αστέρι της «σελεσάο», Νεϊμάρ. Ο άσος της Παρί Σεν Ζερμέν αποχώρησε στο 12ο λεπτό με ενοχλήσεις στο πόδι κι όπως έγινε γνωστό θα επιστρέψει στο Παρίσι, προκειμένου να υποβληθεί σε εξετάσεις από το ιατρικό τιμ των πρωταθλητών Γαλλίας.

Οι «Super Eagles», με τους οποίους δεν αγωνίστηκε ο μέσος του ΠΑΟΚ, Άντερσον Εσίτι, προηγήθηκαν στο 35΄ με τον Τζο Αρίμπο, αλλά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους (48΄) ο Κασεμίρο έφερε το ματς στα ίσια. Παρά την προσπάθεια των Βραζιλιάνων για να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, αυτό δεν κατέστη δυνατό.

Brazil vs Nigeria 1-1 - Highlights & Goals - Neymar injury 2019

Neymar Injured Again vs Nigeria (13/10/2019)