O Μπελότι «σκότωσε» την Μίλαν (videos)

Ο Αντρέα Μπελότι πήρε από το «χέρι» την Τορίνο και με δυο γκολ την οδήγησε στην ανατροπή (2-1) κόντρα στην Μίλαν

Η Μίλαν κρατούσε στα «χέρια» της τη νίκη ως το 72ο λεπτό όμως είχε υπολογίσει χωρίς τον Αντρέα Μπελότι, ο οποίος με δυο γκολ έδωσε τη νίκη στην Τορίνο με 2-1 για την 5η αγωνιστική της Serie A. Ο Πιάτεκ με πέναλτι έβαλε μπροστά στο σκορ τους Μιλανέζους στο 18ο λεπτό για να ισοφαρίσει ο Ιταλός επιθετικός στο 72ο λεπτό. Ο Μπελότι χτύπησε ξανά τέσσερα λεπτά αργότερα δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Ο Κέσι θα μπορούσε στο τέλος να δώσει την ισοπαλία στην Μίλαν αλλά αστόχησε από πλεονεκτική θέση, με τον Ζάζα να τον μιμείται για να κάνει το 3-1 στην ομάδα του, με την Μίλαν να έχει μια ακόμα ευκαιρία στο τέλος για το 2-2 αλλά ο Σιρίγκου κράτησε το τελικό σκορ σε σουτ του Μποναβεντούρα.

TORINO vs AC MILAN 0- 1 2019 LIVE

torino milan 1 1 gol di belotti

Andrea Belotti 2nd Mil@n Torino 1-2

Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα