«Χαστούκι» από Γρανάδα για Μπαρτσελόνα (videos)
Twitter/La Liga

Η Γρανάδα έκανε την έκπληξη της αγωνιστικής και επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Μπαρτσελόνα

Απογοητευτική σε ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι η Μπαρτσελόνα, γνώρισε την ήττα με 2-0 από τη Γρανάδα και παρέμεινε χωρίς νίκη μακριά από το «Καμπ Νου» τη φετινή σεζόν.

Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Αζίζ εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Ζούνιορ Φίρπο (ο οποίος έκανε εφιαλτικό ντεμπούτο με τους «μπλαουγκράνα» και αντικαταστάθηκε άρον-άρον στο ημίχρονο) και άνοιξε το σκορ.

Οι Καταλανοί ήταν εντελώς νωθροί και ασύνδετοι και η εικόνα τους δεν άλλαξε ούτε με την είσοδο στο ματς των Μέσι και Ανσού Φατί. Αντίθετα, η τρίτη αλλαγή του Ερνέστο Βαλβέρδε, ο Αρτούρο Βιδάλ, έκανε ένα αχρείαστο πέναλτι στο 66΄ και ο Βαντίγιο διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, που με τη νίκη αυτή έπιασαν τη Σεβίλλη και την Ατλέτικο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Την ίδια ώρα, η Μπαρτσελόνα είναι έβδομη (μπορεί να πέσει κι άλλο αύριο), έχοντας μόλις ένα βαθμό σε τρεις εκτός έδρας αναμετρήσεις.

Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό