Ξέσπασε με Λεβαντόφσκι η Μπάγερν

Με ηγέτη τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι η Μπάγερν Μονάχου επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, επικρατώντας εύκολα της Κολονίας στο «Αλιάντς Αρίνα» με 4-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γερμανίας.

Ο Πολωνός σούπερ σταρ της πρωταθλήτριας Γερμανίας άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό και στο 48' έκανε το 2-0 για την ομάδα του. Να σημειωθεί πως η Κολονία από το 59ο λεπτό αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ενιζίμπουε.

Στη συνέχεια ο Φελίπε Κουτίνιο πέτυχε με πέναλτι (62') το πρώτο γκολ του με την ομάδα του Μονάχου, για να γράψει ο Πέρισιτς στο 73ο λεπτό το 4-0. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους αγωνίστηκε με τους: Νόιερ, Παβάρ, Σούλε, Μπόατενγκ (59' Μαρτίνεθ), Ερνάντες, Κίμιχ (71' Κουϊσάνς), Τολισό, Γκνάμπρι, Κουτίνιο, Πέρισιτς και Λεβαντόφσκι (71' Μίλερ).