Ο Πιάτεκ λύτρωσε την Μίλαν (video)

Η Μίλαν πέρασε με 1-0 από την πόλη του Ρωμαίου και της Ιουλιέτας, τη Βερόνα, χάρις σε εκτέλεση πέναλτι του Πιάτεκ στο 68ο λεπτό και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή και την Ίντερ στους 3 βαθμούς

Το πέναλτι καταλογίστηκε όταν σε σουτ του Τσαλχάνογλου από το ύψος της περιοχής, βρήκε στο χέρι του Γκίντερ.

Η πρώτη νίκη της Ρόμα στο εφετινό καμπιονάτο ήρθε την 3η αγωνιστική και σημειώθηκε με εντυπωσιακό τρόπο. Οι «τζαλορόσι» επικράτησαν στο «Ολίμπικο» με 4-2 της Σασουόλο, αλλά είχαν «καθαρίσει» το παιχνίδι από το 33ο λεπτό, όταν και προηγήθηκαν με 4-0 σε αυτό το διάστημα.

Στο 12΄ ο Κριστάντε άνοιξε το σκορ και στο 19’ ο Τζέκο διπλασίασε, ενώ στο 22΄ ο Μχιταριάν έγραψε το 3-0 και στο 33΄ ο Κλάιφερτ πέτυχε το τέταρτο γκολ. Με τέτοιο σκορ οι γηπεδούχοι έριξαν το ρυθμό στη συνέχεια και η Σασουόλο βρήκε την ευκαιρία να μειώσει και να αμβλύνει τις εντυπώσεις, με δύο τέρματα του Μπεράρντι.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)