Λίβερπουλ: Εύκολα με «δίδυμο» Σαλάχ-Μανέ (video)
Twitter/Liverpool

Με δυο γκολ του Μανέ και ένα του Σαλάχ η Λίβερπουλ επικράτησε 3-1 της Νιούκαστλ

Την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο Πρωτάθλημα πήρε η Λίβερπουλ που επικράτησε 3-1 της Νιούκαστλ εντός έδρας. Ο Bίλεμς, έπειτα από πάσα του Άτσου σκόραρε στο 7ο λεπτό και σίγησε προς στιγμήν το Άνφιλντ.

Η ισοφάριση ήρθε τελικά το 28ο λεπτό με τον Σάντιο Μανέ με κόψιμο προς τα μέσα και ασταμάτητο σουτ προς την εστία του Ντουμπράφκα. Πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Μανέ διπλασίασε τα τέρματα του και έβαλε την Λίβερπουλ μπροστά στο σκορ.

Η Λίβερπουλ είχε και εκείνη τις στιγμές της και εν τέλει στο 72ο λεπτό «τελείωσε» το ματς. Σκόρερ του τρίτου γκολ ήταν ο Μο Σαλάχ με ασίστ του Φιρμίνο.

Κύπελλο Ελλάδας: Άναψε «πράσινο» για τελικό με κόσμο ο Αχιλλέας Μπέος - Διαφωνία για τον αριθμό
Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague