Premier League: Ακάθεκτη η Λίβερπουλ (video)

Την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες της Premier League πέτυχε η Λίβερπουλ.

Οι «κόκκινοι» επικράτησαν 3-0 της Μπέρνλι στο «Τερφ Μουρ», στο τελευταίο σημερινό παιχνίδι για την 4η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος, και πανηγύρισαν το «4 στα 4», με αποτέλεσμα να απολαμβάνουν τη... μοναξιά της κορυφής.

Στο μεταξύ, η Μάντσεστερ Σίτι δεν δυσκολεύτηκε να επιβεβαιώσει τα προγνωστικά και να επικρατήσει, στην έδρα της, της Μπράιτον με 4-0, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Premier League.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους πρωταθλητές ήταν ο Σέρχιο Αγουέρο, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ για την ομάδα του (43', 55'), ενώ το σκορ άνοιξε ο Κέβιν Ντε Μπρόινε μόλις στο 2ο λεπτό και το ολοκλήρωσε ο Μπερνάντο Σίλβα (79'). Από εκεί και πέρα η Τσέλσι δυσκολεύτηκε πολύ και τελικά παραχώρησε ισοπαλία 2-2, μέσα στο Λονδίνο, στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στην έκπληξη της αγωνιστικής, ενώ η Λέστερ επιβλήθηκε με 3-1 της Μπόρνμουθ.

Νωρίτερα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνέχισε να μην αποδίδει το ποδόσφαιρο που επιθυμούν τεχνική ηγεσία και φίλαθλοι, καθώς δεν μπόρεσε να νικήσει στην έδρα της Σαουθάμπτον (1-1). Προηγήθηκε με το νέο αστέρι της, τον Ντάνιελ Τζέιμς, στο 10', αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 58ο λεπτό με τον Γιανίκ Βέστεργκααρντ. Η Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς, μολονότι οι «αγιοι» αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το 73ο λεπτό, λόγω αποβολής του Κέβιν Ντάνσο.

Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι