Ισοπαλία με… VAR στο Σίτι-Τότεναμ

Μάντσεστερ Σίτι και Τότεναμ αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2.

Ισόπαλο 2-2, με τη βοήθεια και του VAR, έληξε το ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής της Premier League, ανάμεσα στη Μάντσεστερ Σίτι και την Τότεναμ που έγινε στο Etihad Stadium.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Στέρλινγκ, όμως οι «πετεινοί» ισοφάρισαν τρία λεπτά αργότερα με αριστερό πλασέ του Λαμέλα. Στο 35` ο Αγουέρο με πλασέ παραβίασε την εστία του Λορίς για το 2-1, όμως στο 56`, ο Μόουρα με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2. Η Μάντσεστερ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε γκολ με τον Ζεσούς, το οποίο όμως ακυρώθηκε από το VAR.

Ο Αγουέρο αντέδρασε όταν κλήθηκε να γίνει αλλαγή στο 65` από τον Ζεσούς, κάτι που το έδειξε και στον προπονητή του, Πεπ Γκουαρδιόλα την ώρα που πήγαινε να καθίσει στον πάγκο, με τον οποίο είχε έντονη συνομιλία.

Παναθηναϊκός: Βελτιώνεται συνέχεια ο Περέα!
ΑΕΚ: Με τους γνωστούς απόντες η προπόνηση