Νίκη για τον Βόλο κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας

Φιλική νίκη επί του Απόλλωνα Λάρισας στην Φιλιππούπολη, με σκορ 3-1, πέτυχε ο Βόλος.

Για την ομάδα της Μαγνησίας δύο γκολ πέτυχε ο Μυστακίδης (73΄, 81΄), ενώ είχε ανοίξει νωρίτερα το σκορ ο Μάντζης (64΄). Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 72ο λεπτό. Στο 35ο λεπτό ο Σαρμιέντο αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε.

Η σύνθεση του Βόλου: Γκαραβέλης, Ντενάντης, Διαμαντής (85΄ Μήτογλου), Μπασόνγκ, Φεράρι, Μαξ, Ατιγιαλάχ, Ζοάο, Σαρμιέντο, Μυστακίδης (85΄ Μπαλογιάννης), Μάντζης.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ