Σαν να μην πέρασε μια μέρα για τη Σίτι (videos)

Η Μάντσεστερ Σίτι μπήκε με το δεξί στην Premier League καθώς επικράτησε 5-0 της Γουέστ Χαμ εκτός έδρας

Με... φόρα από την περυσινή κατάκτηση του πρωταθλήματος μπήκε η Μάντσεστερ Σίτι στην εφετινή Premier League. Οι «Πολίτες» με δύο τέρματα που κρίθηκαν στο VAR και «χατ-τρικ» του Ραχίμ Στέρλινγκ, συνέτριψαν 5-0 εκτός έδρας την Γουέστ Χαμ μπαίνοντας με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο στο εφετινό πρωτάθλημα.

Στο 25` ο Ζεζούς άνοιξε το σκορ για την Σίτι, η οποία διπλασίασε τα τέρματά της στο 51` με τον Στέρλινγκ.

Δύο λεπτά αργότερα, το γκολ του Ζεζούς ακυρώθηκε αφού το VAR έδειξε ότι υπήρξε οφσάιντ, όμως το τρίτο τέρμα ήρθε στο 75` από εξαιρετική «λόμπα» του Στέρλινγκ.

Και σε αυτήν την περίπτωση ο διαιτητής της αναμέτρησης συμβουλεύτηκε το VAR, πριν δείξει τη σέντρα.

Στο 86`, ο Αγουέρο και αφού χρειάστηκε -λόγω VAR- να επαναληφθεί η εκτέλεση πέναλτι, έκανε το 4-0, για να διαμορφωθεί το 5-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με το τρίτο τέρμα του Στέρλινγκ.

Στην κορυφή της Ευρώπης για 7η φορά ο Λευτέρης Πετρούνιας - Ιστορικό χρυσό στο Ρίμινι
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Με Πετρούσεφ στην 12άδα για το Game 2 οι «ερυθρόλευκοι»