Ξεκίνημα με «περίπατο» για Λίβερπουλ (videos)

Με το «δεξί» ξεκίνησε την πορεία της στη φετινή Premier League η Λίβερπουλ που επικράτησε 4-1 της Νόριτς εντός έδρας

Έτοιμη να διεκδικήσει ξανά το Πρωτάθλημα παρότι πέρσι το έχασε στο νήμα έδειξε να είναι η Λίβερπουλ, η οποία επικράτησε 4-1 της Νόριτς στην πρεμιέρα της φετινής Premier League.

Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ μπήκαν από νωρίς στο ματς έτοιμοι για να το «καθαρίσουν» και αφού αρχικά πήραν «βοήθεια» από τους αντιπάλους τους, με τον Χάνλι στο 7ο λεπτό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και να κάνει το 1-0, στη συνέχεια το έκαναν ακόμα πιο εύκολο.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ στο 19ο λεπτό έκανε το 2-0, ενώ οι Βιρτζίλ Φαν Ντάικ (28ο) και Οριγκί (42ο ) ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0 σε ένα άκρως παραγωγικό πρώτο ημίχρονο για την Λίβερπουλ.

Το μόνο που κατάφερε η Νόριτς ήταν να μειώσει σε 4-1 στο 64ο λεπτό με «δράστη» τον Πούκι.

Βέβαια η Λίβερπουλ δεν μπόρεσε να χαρεί όπως θα ήθελε τη νίκη, καθώς στο 36ο λεπτό ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Άλισον Μπέκερ, προσπάθησε να δώσει συνέχεια στο παιχνίδι με ελεύθερο γλίστρησε με αποτέλεσμα να τραυματιστεί και να πέσει στο έδαφος. Ο Βραζιλιάνος έφυγε υποβασταζόμενος από το γήπεδο με το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Λίβερπουλ, Άντριαν να παίρνει τη θέση του.

Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ