Copa Africa: Αποκλεισμός-σοκ για την Αίγυπτο (photos+video)

Η Νότια Αφρική άφησε εκτός προημιτελικών την οικοδέσποινα Αίγυπτο.

Οι εκπλήξεις συνεχίζονται στην φάση των «16» του Copa Africa. Χθες, το Μπενίν «πέταξε έξω» το Μαρόκο, ενώ σήμερα (6/07), ήταν η σειρά της Νότιας Αφρικής να «σοκάρει» την «οικοδέσποινα» του τουρνουά, Αίγυπτο.

Το γκολ του Λορτς πέντε λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα που διεξήχθη στο Στάδιο του Καΐρου, έστειλε στους προημιτελικούς τη Νότια Αφρική (1-0) κι άφησε εκτός συνέχειας τους διοργανωτές, που έχασαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά στο τέλος έφυγαν με «σκυμμένα τα κεφάλια».

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αμρ Ουάρντα του ΠΑΟΚ πέρασε αλλαγή στο 64ο λεπτό αντί του Σαΐντ.

Egypt vs South Africa 0-1 - Highlight & Goals (06/07/2019)

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50