Φινάλε με ήττα για Γιουβέντους (video)

Την ήττα με 2-0 από την Σαμπντόρια γνώρισε η Γιουβέντους στο κλείσιμο των υποχρεώσεων της στην Serie A

Σε ένα αδιάφορο ματς η Σαμπντόρια αποχαιρέτησε με τον καλύτερο τρόπο τον Φάμπιο Κουαλιαρέλα, ο οποίος αποχαιρέτησε την ενεργό δράση μιας και επικράτησε με 2-0 της «Μεγάλης Κυρίας».

Στο 84ο λεπτό Γκαμπιαντίνι και Ντεφρέλ έπαιξαν όμορφα το ένα-δύο και μετά από σουτ του τελευταίου που κόντραρε στα σώματα, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στις καθυστερήσεις, όταν ένα εκπληκτικό γκολ του Καπράρι άφησε «άγαλμα» τον Πινσόλιο και έκανε το 2-0 στην τέταρτη φετινή ήττα της Γιουβέντους στο φετινό πρωτάθλημα.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι