Εθνική Παίδων: Ήττα από το Βέλγιο

Η Εθνική Παίδων ηττήθηκε με 0-3 από το Βέλγιο, στον δεύτερο αγώνα της στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που φιλοξενείται στην Ιρλανδία.

Οι Βέλγοι άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό, όταν ο Ελ Χαντί σέντραρε και Καλουλίκα νίκησε τον Τζολάκη, διπλασίασαν στο 42΄ με τον Μπαέτεν ύστερα από σέντρα του Καλουλίκα και έφτασαν στο τελικό σκορ με το δεύτερο γκολ του Μπαέτεν, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ελληνική ομάδα έμεινε με το βαθμό που απέσπασε στην πρεμιέρα, απέναντι στη διοργανώτρια και για να έχει ελπίδες να συνεχίσει θα πρέπει να νικήσει στον τελευταίο αγώνα της την Τσεχία. Ο Μαλτέζος διαιτητής, Φαρούτζια Καν Τράστιν, έδειξε κίτρινη κάρτα στον Καλουλίκα

ΒΕΛΓΙΟ: Βάντεβουρντ, Σαρδέλα, Νιζέτ, Κάνα, Περσίν (68΄ Σικέ), Τζεόρτ (66΄ Ντε Βολφ), Ντόκου, Λαντού, Ελ Χαντί, Καλουλίκα (62΄ Ιντούμπο-Μουζάμπο), Μπαέτεν.

ΕΛΛΑΔΑ: Τζολάκης, Τσαβός, Ασλανίδης, Παυλίδης, Αβεντισιάν, Γροσδάνης, Σιατούνης (86΄ Μπελεβώνης), Σουρλής (60΄ Κοτόπουλος), Γρόσδης (46΄ Λιάτσος), Λαζαρίδης (59΄ Καρακούτης), Τζόλης (46΄ Αρσενίδης).

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)