Σφαλιάρα για Άιντραχτ πριν το Λονδίνο (video)

Καταιγιστική για ένα ημίχρονο η Λεβερκούζεν, διέλυσε με 6-1 την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης και την έπιασε στην τέταρτη θέση του γερμανικού πρωταθλήματος, δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωσή του.

Η Μπάγερ εκμεταλλεύθηκε άψογα την κούραση των φιλοξενούμενων από τον αγώνα της περασμένης Πέμπτης (2/5) με την Τσέλσι, για τα ημιτελικά του Europa League, και πέτυχε έξι γκολ στο πρώτο 45λεπτο, φτάνοντας δια περιπάτου στη νίκη. Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι, παρά το ευρύ σκορ του σημερινού (5/5) αγώνα, η Αϊντραχτ διατηρεί το πλεονέκτημα στη διαφορά τερμάτων και θεωρητικά έχει ακόμη το προβάδισμα για την έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου, την οποία διεκδικούν επίσης, πέραν της Λεβερκούζεν, η Γκλάντμπαχ, η Βόλφσμπουργκ και η Χοφενχάιμ.

ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Μπήκε στις προπονήσεις ο Κάλενς ενόψει ντέρμπι
Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Ο Κώστας Νικούλι στο ΟΠΑΠ Game Time: Για τη φιέστα της ΑΕΚ, το ντέρμπι με Ολυμπιακό και την τέχνη