Καβάλα-Ηρακλής 2-2 (Κ20)

Ισόπαλοι με 2-2 ήρθαν οι Νέοι της Καβάλας και του Ηρακλή στο Χαλκερό σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 12’ με τον Ευσταθίου, αλλά οι Νέοι της Καβάλας ανασυγκροτήθηκαν αρκετά γρήγορα και ισοφάρισαν με το Μαυροβασίλη στο 21’. Το παιχνίδι έφτανε προς το τέλος του, όταν στο 77’ ο Γκέκα αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τους γηπεδούχους με 10 παίκτες. Η ομάδα του, ωστόσο, δεν έδειξε να πτοείται και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 81’ και πάλι με το Μαυροβασίλη. Ο Ηρακλής, όμως, δεν το έβαλε κάτω, πίεσε και εκμεταλλευόμενος την αριθμητική του υπεροχή έφτασε στην ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τσίτα.

Καβάλα: Αποστολίδης, Καζαντζίδης, Ζαγκλιβέρης (91’ Γιάγκος), Γκέκα, Γαβριηλίδης, Μαυροβασίλης, Παπαδόπουλος (87’ Μαρουδάς), Κ. Ελευθεριάδης, Μπρατσιάνι,  Βισεντίνι, Καμπατζής (57’ Βαφέας).

Ηρακλής: Γκουτζέλας, Κουτσιώλης, Ποζίδης (67’ Φοιτάς), Κωτσιάς, Παπαστεργιανός, Στάμου, Ευσταθίου, Θάργιο, Τσίτας, Ζαγναφέρης (68’ Παπαστεργίου), Καρανδρέας (84’ Πετανίδης).

Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ