Λυτρώθηκε με Κορέα η Ατλέτικο (videos)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης διατηρεί ακόμα μαθηματικές ελπίδες για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος μετά τη νίκη της με 3-2 κόντρα στην Βαλένθια

Παρότι τα βρήκε «σκόυρα» από τη Βαλένθια εντός έδρας τελικά η Ατλέτικο Μαδρίτης με «δράστη» τον Κορέα κατάφερε να πάρει εντός έδρας τη νίκη με 3-2 κόντρα στις «νυχτερίδες» και να μείνει αν και έχει λίγες πιθανότητες, στο «κυνήγι» της Μπαρτσελόνα για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Ισπανίας.

Οι «ροχιμπλάνκος» ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μοράτα στο ένατο λεπτό του αγώνα για να ισοφαρίσει ο Γκαμεϊρό στο 36ο λεπτό του ματς. Ο Γκριεζμάν έκανε στο 49΄το 2-1 για τους γηπεδούχους για να ισοφαρίσει και πάλι ο Παρέχο στο 77ο λεπτό με πέναλτι.

Όμως ο Κορέα δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με γκολ τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε το 3-2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Με αυτή τη νίκη η Ατλέτικο Μαδρίτης ξέφυγε επτά βαθμούς από την Ρεάλ Μαδρίτης που παίζει αύριο στην έδρα της Χετάφε, ενώ η Βαλένθια έχασε έδαφος στην διεκδίκηση της θέσης που οδηγεί στους ομίλους του Champions League.

Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας