Ούτε τώρα η Παρί... (video)

Τρίτο χαμένο... ματς-μπολ για την Παρί Σεν Ζερμέν, που δεν κατάφερε ούτε στο «Μποζουάρ» να εξασφαλίσει και μαθηματικά τον τίτλο της πρωταθλήτριας Γαλλίας.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ ηττήθηκε 3-2 από τη Ναντ, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 28ης αγωνιστικής, κι έτσι οι σαμπάνιες ξαναμπήκαν στο... ψυγείο, τουλάχιστον ως την Κυριακή (21/4) και το παιχνίδι με τη Μονακό στο «Παρκ ντε Πρενς».

Οι Παριζιάνοι ξεκίνησαν ιδανικά το ματς, καθώς προηγήθηκαν στο 18΄ με καταπληκτικό σουτ του Ντάνι Άλβες από τα 30μ., αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντιέγκο Κάρλος ισοφάρισε και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Γουαρίς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, που «σφράγισαν» τη νίκη τους με αυτογκόλ του Ντάνι Άλβες στο 51΄. Ο νεαρός Μετεχάν Γκιτσλί, στο ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα της Παρί, ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό σκορ λίγο πριν τη λήξη.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Παναγιώτης Γκιώνης πάει Παρίσι με ιστορική επίδοση!