Προκριματικά EURO 2020: Με «περίπατο» η Κύπρος (video)

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα έκανε η Κύπρος στον 9ο όμιλο των προκριματικών του EURO 2020.

Η ομάδα του Ραν Μπεν Σλιμόν διέλυσε με 5-0 τον «αδύναμο κρίκο» του γκρουπ, Άγιο Μαρίνο, στο ΓΣΠ της Λευκωσίας σε ματς που είχε «καθαρίσει» από το πρώτο 45λεπτο.

Οι γηπεδούχοι μέσα σε 12 λεπτά πέτυχαν τέσσερα γκολ, απλοποιώντας τα πράγματα στην επανάληψη. Ο Πιέρος Σωτηρίου με δύο γκολ, στο 19΄ και 23΄ με πέναλτι, έδωσε γρήγορα σημαντικό προβάδισμα στους Κύπριους, ενώ στο 26΄ και 31΄ οι Κούσουλος και Εφρέμ έδωσαν ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στο σκορ. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 56΄ ο Λαΐφης. Πλέον, η Κύπρος στρέφει το ενδιαφέρον της στο πολύ δύσκολο ματς που ακολουθεί την Κυριακή, με το Βέλγιο, εκτός έδρας.

Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»