Όλα καλά με Οσπίνα στη Νάπολι (video+photos)

Ο Κολομβιανός τερματοφύλακας τρόμαξε την Νάπολι όμως οι εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε ήταν καθησυχαστικές

Καθησυχαστικά είναι τα νεότερα από τον τραυματισμό του Νταβίντ Οσπίνα, ο οποίος κατέρρευσε στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης της Νάπολι με τον Ουντινέζε στο «Σαν Πάολο». Ο προπονητής των «παρτενοπέι», Κάρλο Αντσελότι, διαβεβαίωσε ότι η κατάσταση του Κολομβιανού τερματοφύλακα δεν εμπνέει καμία ανησυχία. Η μαγνητική τομογραφία στην οποία υποβλήθηκε ήταν «καθαρή», αν και οι γιατροί αποφάσισαν να τον κρατήσουν στο νοσοκομείο για 24-48 ώρες, για προληπτικούς λόγους.

Ο Οσπίνα τραυματίστηκε στο κεφάλι στο 5ο λεπτό του αγώνα, μετά από μία σύγκρουση με τον Πουσέτο, παρέμεινε όμως στον αγωνιστικό χώρο αφού του τοποθετήθηκε επίδεσμος. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, κι ενώ η μπάλα παιζόταν μακριά από την περιοχή της Νάπολι, ο διεθνής πορτιέρε σωριάστηκε αναίσθητος στο χορτάρι, προκαλώντας τρόμο σε συμπαίκτες, αντιπάλους και φιλάθλους στο «Σαν Πάολο».

Η περιπέτεια είχε αίσιο τέλος μεν, εγείρει όμως εκ νέου ερωτήματα για την αντιμετώπιση τραυματισμών στο κεφάλι, λίγες ημέρες αφότου συνέβη ένα ανάλογο περιστατικό με τον τερματοφύλακα της Λιόν, Αντονι Λόπες, στο ματς του Champions League με την Μπαρτσελόνα.

David Ospina Napoli Goalkeeper Injury, Cederanya David Ospina

Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς