Γλίτωσε την Τσέλσι ο Αζάρ (videos)

Στο 90ο λεπτό ο Εντέν Αζάρ γλίτωσε την Τσέλσι από την -εντός έδρας- ήττα από τη Γουλβς, για την 30η αγωνιστική της premier league.

Η Γουλβς προηγήθηκε στο 56' με τον Χιμένεθ, αλλά τελικά ο Βέλγος σταρ έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του Λονδίνου (1-1). Νωρίτερα, παρά το γεγονός ότι στην αρχή αιφνιδιάσθηκε η Λίβερπουλ, κατάφερε να επικρατήσει στο «Ανφιλντ» της Μπέρνλι με 4-2 και να παραμείνει σε απόσταση βολής από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι, μετά από 30 αγωνιστικές στην πρέμιερ λιγκ.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 6ο λεπτό με το γκολ του Γουέστγουντ, αλλά αντέδρασε γρήγορα και πήρε το πολύτιμο τρίποντο, χάρη στα τέρματα των Φιρμίνο (19`, 67`) και Μανέ (29`, 90`+3`), καθώς το γκολ του Γκούντμουντσον στις καθυστερήσεις δεν άλλαξε το αποτέλεσμα.

Κερδίστε 2 εισιτήρια για το Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Game 2
Πανέτοιμος για το Game 1, κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση