Καστοριά-Μακεδονικός Φ. 6-0

Σαρωτική ήταν στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς με τον Μακεδονικό Φούφα η Καστοριά, επικρατώντας με 6-0.

Οι «γουναράδες» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και ο Τομόπουλος άνοιξε το σκορ στο 21’. Στο 27’ Μαντζάνας έκανε το 2-0, σκορ που διατηρήθηκε ως το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο,  ο Αλεξανδρίδης στο 48’ έκανε το 3-0, ενώ ο Τομόπουλος τρία λεπτά αργότερα πέτυχε το τέταρτο γκολ της Καστοριάς.

Υστερα από ένα ημίωρο ηρεμίας, στο 85’ ο Αλεξανδρίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0, ενώ στο 90’ ο Τζιώτζης διαμόρφωσε το τελικό 6-0. Ο Μακεδονικός Φούφα ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες, καθώς οι Σιδηρόπουλος στο 84’ και Σακαρίδης στο 90’ αποβλήθηκαν.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημητριάδης, Σίμος, Μπαμπάνης, Μπαϊρακτάρης, Αναγνωστόπουλος, Πετρόπουλος, Τσαμτσάκης (65’ Παπαδόπουλος), Τομόπουλος (75’ Γκούρλιας), Αλεξανδρίδης, Τζιώτζης, Μαντζάνας (76’ Σίσκος)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ: Σακαρίδης, Σιδηρόπουλος, Τσαγκαλίδης, Εγγλέζος, Ιτσκος Θ., Φαχαντίδης, Σιμητός, Μούκας, Ιτσκος Γ., Κεραμιδάς, Ποιμενίδης

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι