Σοκ με Μανωλά στη Ρόμα (video)

Ο διεθνής αμυντικός τραυματίστηκε στο παιχνίδι της Ρόμα με τη Φροζινόνε.

Αγωνία προκάλεσε στη Ρόμα και όχι μόνο ο τραυματισμός του Κώστα Μανωλά στο παιχνίδι με τη Φροζινόνε.

Ο 27χρονος κεντρικός αμυντικός συγκρούστηκε με τον Μολινάρο στο 77’ του ματς και φάνηκε να χτύπησε σοβαρά στον αστράγαλο. Ο Έλληνας άσος αποχώρησε σφαδάζοντας από τους πόνους με τη βοήθεια φορείου από τον αγωνιστικό χώρο.

Ο τραυματισμός του Μανωλά μετρίασε τη χαρά για τη νίκη της Ρόμα με 3-2 εκτός έδρας επί της Φροζινόνε.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με μακρινό σουτ του Τσιάνο (5’), όμως δύο τέρματα σε ένα δίλεπτο από Τζέκο (30’) και Πελεγκρίνι (31’) γύρισαν το παιχνίδι. Ο Πιναμόνι στο 80' ισοφάρισε σε 2-2 για τη Φροζινόνε, αλλά ο Τζέκο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το γκολ της νίκης για τους Ρωμαίους.

Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ