Το βλέπανε να έρχεται το 3-0 του ΠΑΟΚ!

Το περίεργο στατιστικό που έχει δημιουργήσει ο ΠΑΟΚ σε όλους τους αγώνες του Πρωταθλήματος!

Ο ΠΑΟΚ μέχρι να υποδεχτεί τον Ολυμπιακό για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ μέτραγε 17 νίκες και δυο ισοπαλίες. Κοινό χαρακτηριστικό και των 17 νικών και των δυο αγώνων που αναδείχτηκε ισόπαλος, είναι ότι σε όσους αγώνες από τους 19 το σύνολο σκόραρε στο δεύτερο ημίχρονο (το οποίο το κατάφερε σε 17 αγώνες) τους νίκησε όλους και τις δυο φορές που δεν κατάφερε να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να στεφθεί νικητής! Αυτοί οι δυο αγώνες είναι κόντρα στην ΑΕΚ στο Ολυμπιακό Στάδιο με σκορ 1-1 και κόντρα στον Ατρόμητο στο Περιστέρι, επίσης με το ίδιο σκορ.

Έτσι με τόση αποφασιστικότητα που είχε ο ΠΑΟΚ στον αγώνα του κόντρα στον Ολυμπιακό προκειμένου να κερδίσει την αναμέτρηση, το βλέπανε ξεκάθαρα στον Ολυμπιακό ότι δεν θα αρκεστεί στο 2-0 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο θα έκανε ότι μπορούσε να έβαζε τουλάχιστον ένα ακόμα γκολ, κάτι που τελικά το κατάφερε.

Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»