Πήρε μπροστά η Μίλαν (video)

Η Μίλαν επικράτησε άνετα της Κάλιαρι (3-0) και έφτασε το αήττητο στα έξι παιχνίδια.

Με αυτή τη νίκη, οι «ροσονέρι» του Τζενάρο Γκατούζο ανέβηκαν ξανά στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος, αφήνοντας πίσω τις Αταλάντα και Ρόμα.

Η Μίλαν άνοιξε το σκορ μόλις στο 12’, όταν ο Τσεπιτέλι έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για να έρθει δέκα λεπτά αργότερα ο Πακετά και να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην Μίλαν από το σημείο του πέναλτι.

Το τελικό 3-0, διαμόρφωσε ο Πιατεκ στο 62ο λεπτό, σκοράροντας για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι με τη φανέλα της νέας του ομάδας.