Απίστευτη γκέλα για Ντόρτμουντ (video)

Παρότι προηγήθηκε με 3-0 η Ντόρτμουντ είδε την Χόφενχάιμ να την σοκάρει και να παίρνει την ισοπαλία με 3-3

Κάζο για τη Ντόρτμουντ, καθώς ενώ προηγήθηκε με 3-0, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής στη Γερμανία, ... κατάφερε να μη νικήσει, αφού η Χόφενχαϊμ με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε ν' ανατρέψει τα προγνωστικά και τη ροή του αγώνα, φθάνοντας στην ισοφάριση σε 3-3, μέσα σε 25 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο! Η Μπορούσια πίστεψε πως μετά το 3-0 το ματς είχε κριθεί και πλήρωσε ακριβά την επιπολαιότητα της.

Στο μεταξύ, η Γκλάντμπαχ έχασε πολύτιμο έδαφος, καθώς ηττήθηκε, με εμφατικό τρόπο, στην έδρα της από τη Χέρτα Βερολίνου με 3-0, ενώ η Λειψία δεν μπόρεσε να λυγίσει τη (σθεναρή) αντίσταση της Αιντραχτ Φρανκφούρτης (0-0).

Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»
Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν