Ατρόμητος-ΑΕΚ 0-1: To περιβόητο πέναλτι και οι αντιδράσεις στο Περιστέρι (photos+video)

Τα στιγμιότυπα από το επεισοδιακό Ατρόμητος-ΑΕΚ.

Απίστευτα πράγματα έγιναν στο Περιστέρι με τον ρέφερι Σιδηρόπουλο να είναι ο αρνητικός πρωταγωνιστής του πρώτου προημιτελικού ανάμεσα στον Ατρόμητο και την ΑΕΚ. Η Ένωση στο ντεμπούτο του Μανόλο Χιμένεθ επικράτησε με 1-0 και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης εν όψει του επαναληπτικού χάρη σε πέναλτι του Πόνσε στο 86’ σε παράβαση που ήταν ξεκάθαρα εκτός περιοχής!

Οι Περιστεριώτες δικαίως διαμαρτύρονται για πέναλτι που δεν τους δόθηκε σε χέρι του Χουλτ στο 28', ενώ ο Πόνσε αποβλήθηκε δύο λεπτά μετά το γκολ που σημείωσε. Το ματς διεκόπη στο 55’ λόγω προβλήματος με τον φωτισμό και συνεχίστηκε μετά από 20λεπτά όταν και αποκαταστάθηκε η βλάβη.

Δείτε τα στιγμιότυπα του επεισοδιακού προημιτελικού στο Περιστέρι...

Ατρόμητος - ΑΕΚ 0-1 Στιγμιότυπα & Δηλώσεις

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Βήμα τίτλου με εμφάνιση... Πρωταθλήτριας για την «Ένωση»
Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη
ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ
Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2