Γκέλα για Γιουβέντους με Πάρμα στις καθυστερήσεις (video)

Η Γιουβέντους δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη (3-3) κόντρα στην Πάρμα και γκέλαρε στην προσπάθεια που κάνει για να κατακτήσει το Πρωτάθλημα

Η Γιουβέντους τα βρήκε δύσκολα στο Τορίνο απέναντι στηην Πάρμα, στην οποία παραχώρησε ισοπαλία 3-3 για την 22η αγωνιστική του Καμπιονάτο και η διαφορά της από την δεύτερη της κατάταξης Νάπολι μειώθηκε στους εννέα βαθμούς.

Η «Βέκια Σινιόρα» είχε σε καλή ημέρα τον Κριστιάνο Ρονάλντο που σκόραρε δύο φορές (36΄, 66΄), με τον 62΄ Ρουγκανί με σημειώνει το τρίτο τέρμα της πρωταθλήτριας, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν αρχικά με τον Μπαρίλα (64΄) και στη συνέχεια με τον Ζερβίνιο (74΄) για να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον ίδιο παίκτη.

Νωρίτερα η Νάπολι νίκησε εύκολα με 3-0 την Σαμπντόρια (Μίλικ 25΄, Ινσίνιε 26΄, Βέρντι 89΄). Σε αγώνα για την «ουρά» της βαθμολογίας, Έμπολι και Κιέβο αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 (45΄, 52΄ Καπούτο - 31΄ Γκιατσιρίνι, 45΄ Στεπίνσκι).

Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Στόχος μας είναι να κερδίσουμε»