Ανατροπή και έμεινε στο «κυνήγι» της Σίτι η Λίβερπουλ (videos)
1 SHARE

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ η Λίβερπουλ πήρε τελικά τη νίκη με 3-1 εκτός έδρας κόντρα στην Μπέρνλι

Τη νίκη που την κρατάει σε απόσταση αναπνοής από την Μάντσεστερ Σίτι πήρε η Λίβερπουλ που μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά τελικά επικράτησε με 3-1 κόντρα στην Μπέρνλι εκτός έδρας για την 15η αγωνιστική της Premier League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Κορκ στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης, για να απαντήσει οκτώ λεπτά αργότερα η Λίβερπουλ με «δράστη» τον Μίλνερ και να κάνει το 1-1. Ο Φιρμίνο (είχε περάσει στο ματς τρία λεπτά νωρίτερα) έκανε το 1-2 στο 69ο λεπτό, με τον Σακίρι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να γράφει το τελικό σκορ.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:
Γουλβς-Τσέλσι 2-1 (Χιμένεθ 59΄, Ζότα 63΄-Λόφτους Τσικ 18΄)

Μπέρνλι-Λίβερπουλ 1-3 (54΄Κορκ-62΄Μίλνερ, 69’ Φιρμίνο, 90+1΄Σακίρι)

Φούλαμ-Λέστερ 1-1 (42΄Καμαρά-74΄Μάντισον)

Έβερτον-Νιούκαστλ 1-1 (38΄Ριτσάρλισον-19΄Ροντόν)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άρσεναλ 2-2 (30΄Μαρσιάλ, 69΄Λίνγκαρντ-26΄Μουστάφι, 68΄Λακαζέτ).

Τότεναμ-Σάουθαμπτον 3-1 (9΄Κέιν, 51΄Λούκας Μόουρα, 55΄Σον-90+3΄Όστιν).

Στη θυγατρική ομάδα των Μπακς ο Θανάσης Αντετοκούνμπο
Ηλεία: Nεκρός 38χρονος - Ο φόνος και η εμπλοκή του στην υπόθεση της σατανικής παπαδιάς
ΠΑΟΚ: «Πάγωσαν» με Ζαμπά στη Δράμα - Η στιγμή του τραυματισμού του (video&photos)
Super League: Έξι ΠΑΕ στο σκαμνί

Θέλετε καθαρές τις αρτηρίες σας για πάντα και χωρίς χοληστερίνη; Τότε πρέπει να τρώτε αυτές τις 10 τροφές... (video)

Αυτό δεν ήταν θεατρική πρεμιέρα αλλά fashion show - Οι επώνυμες κυρίες που εντυπωσίασαν (photos)

Ψήφισε και πες μας: Ποιο ζώδιο θα εξαφανιστεί έτσι απλά από την ζωή σου χωρίς καμία εξήγηση;

Πότε λήγουν τα αρώματα; Πως θα τα διατηρήσεις περισσότερο; Μάθε τα πάντα εδώ

Η Ίζαμπελ & ο «άρχοντας»: Νέες αποκαλύψεις και βίντεο για τη δολοφονία φοιτήτριας στη Ρωσία

Οκτώ σημάδια ότι ο οργανισμός σας χρειάζεται περισσότερο κάλιο (εικόνες)

Θρήνος! Πέθανε θρύλος της ποδηλασίας (photos+video)