Τρομερή Εσπανιόλ, δεύτερη στην Primera Division!

Η Εσπανιόλ νίκησε 1-0 και την Αθλέτικ Μπιλμπάο και αναρριχήθηκε στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος Ισπανίας!

Στη δεύτερη θέση της Liga «σκαρφάλωσε» η εκπληκτική Εσπανιόλ, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο, στο «Κορνεγιά-Ελ Πρατ» της Βαρκελώνης. Ύστερα από ένα δυνατό και ανταγωνιστικό πρώτο ημίχρονο ο Μπόρχα Ιγκλέσιας άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό, χάρις στην ενέργεια του πρώην άσου της ΑΕΚ, Ντιντάκ Βίλα.

Η ομάδα του Ζοάν Φρανθέσκ Φερέρ Σιτσίλια έφτασε στους 21 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα και έναν παραπάνω από τις Σεβίλη, Ατλέτικο Μαδρίτης και Αλαβές, που έπονται. Βίοι αντίθετοι, οι Βάσκοι παρέμειναν στους 10 βαθμούς και βρίσκονται πλησίον της επικίνδυνης ζώνης.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη