Άρης-Αήττητος Σπάτων 2-1: Τον λύτρωσε ο Διαμαντόπουλος (photos)

Ο Άρης δυσκολεύτηκε αλλά χάρη στο Διαμαντόπουλο νίκησε 2-1 τον Αήττητο Σπάτων.

Ζορίστηκε ο Άρης με τον Αήττητο Σπάτων στο «Βικελίδης», όμως, μπόρεσε να πάρει αυτό που ήθελε. Επικράτησε με 2-1 χάρη σε γκολ του Διαμαντόπουλου και πλέον οι «κίτρινοι» χρειάζονται μια ισοπαλία με τον Εργοτέλη στην Κρήτη για να τσεκάρουν το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Έλληνας φορ μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ στο 67'. Πέτυχε και δεύτερο τέρμα εννέα λεπτά αργότερα, ενώ στο 89' μείωσε ο Χαντί μετά από τραγικό λάθος του Αναγνωστόπουλου.

Αρης (Ερέρα): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Σόουζα, Μενέντεζ, Ιντζόγλου, Παυλίδης (46’ Ντιγκινί), Κολάσο, Μαρτίνες (80’ Βίτορ), Ναζλίδης, Γιουνές (46’ Διαμαντόπουλος)

Αήττητος Σπάτων (Παπαδόπουλος): Κοκκαλάς, Μουστάκης, Μανόλας (79’ Ματσούκας), Μάγκας, Ηρακλής, Σταματάκης, Κασνέτση, Χαντί, Χατζηιωαννίδης (69’ Σπυρόπουλος), Βασιλείου, Νικλητσιώτης

Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague