Bundesliga: Η Φράιμπουργκ έκοψε τον αέρα της Γκλάντμπαχ με 3-1

Τρομερό γκολ από το κέντρο του γηπέδου για τους γηπεδούχους.

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Φράιμπουργκ, καθώς επικράτησε 3-1 της εξαιρετικής φέτος Γκλάντμπαχ. Μόλις στο πρώτο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν πέναλτι σε ανατροπή του Βάλντσμιντ από τον Σόμερ. Ο Πέτερσεν ευστόχησε από την άσπρη βούλα, για το 1-0. Η Γκλάντμπαχ άγγιξε την ισοφάριση στο 7ο λεπτό όταν είχε δοκάρι με τον Ελβέντι.

Στο 19' κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Στιντλ από τον Χάιντς. Ο Αζάρ το εκτέλεσε στο κέντρο της εστίας και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 57' ο Βάλντσμιντ με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση έγραψε το 2-1 για τη Φράιμπουργκ. Στις καθυστερήσεις ο Χέλε πέτυχε ένα σπάνιο και πανέμορφο γκολ, καθώς είδε εκτός εστίας τον Σόμερ και με συρτό σουτ από το κέντρο έκανε το 3-1.

ΑΕΚ – Άρης: Το εντυπωσιακό κορεό για τα 100 χρόνια κι η οικογενειακή ατμόσφαιρα στο φινάλε (video)
Πινγκ Πονγκ: Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επιστημονική ημερίδα της Τ.Ε. ΕΦΟΕπΑ στην Πάτρα
Αθλητισμός: Ξεκίνησαν οι εγγραφές των ερασιτεχνικών σωματείων στο νέο περιβάλλον του e-kouros
Ιππασία: Ο Τουλούπης στον Τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου!