Μπόκα Τζούνιορς - Ρίβερ Πλέιτ 0-2: Της «έκλεισε» το σπίτι με γκολάρα Σκόκο! (video)

Τεράστιο «διπλό» πανηγύρισε η Ρίβερ Πλέιτ στο ντέρμπι του… μίσους κόντρα στην Μπόκα Τζούνιορς επικρατώντας 2-0 στο «Μπομπονέρα».

Οι γηπεδούχοι μπορεί να ήταν καλύτεροι και να έχασαν ένα… τσουβάλι ευκαιρίες, ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο… εύστοχοι και με την γκολάρα του Νάτσο Σκόκο στο 69ο λεπτό, έφυγαν με το «διπλό» από το μεγάλο ντέρμπι της Αργεντινής.

Οι παίκτες του Γκιγέρμο Μπάρος Σελότο επέβαλλαν από την αρχή του αγώνα τον ρυθμό τους και πίεσαν την εστία του Αρμάνι, ωστόσο, κόντρα στην ροή του ματς, ο Μαρτίνες στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Ρίβερ Πλέιτ. Στα επόμενα λεπτά, οι «χεϊνέσες» προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά έχασαν πολλές ευκαιρίες για να φέρουν το ματς στα ίσια.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι πίεσαν ασφυκτικά την εστία των «εκατομμυριούχων», ωστόσο, ένας… κεραυνός του Νάτσο Σκόκο στο 69ο λεπτό (2-0), έγειρε ολοκληρωτικά την… πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων.