Παρί: Όταν σοβαρεύτηκε, καθάρισε εύκολα

Δυσκολεύτηκε αλλά τα κατάφερε απέναντι στη Ρεν η Παρί Σεν Ζερμέν, νικώντας εκτός έδρας με 3-1.

Η Παρί παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να... γυρίσει το ματς και να επικρατήσει με 3-1 εκτός έδρας της Ρεν, κάνοντας το 6 στα 6 στη League 1.

Στο 11ο λεπτό του αγώνα όμως η Ρεν πήρε κεφάλι στο σκορ με αυτογκολ του Ραμπιό, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Νεϊμάρ. Στο 26ο λεπτό του αγώνα ο Καβάνι πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης αλλά ο επόπτης «σήκωσε» τη σημαία καθώς ο ποδοσφαιριστής ήταν σε θέση οφσάιντ.

Τελικά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Παρί ισοφάρισε με σουτ του Ντι Μαρία.

Το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα άνηκε στην Παρί η οποία πέτυχε άλλα δύο τέρματα και έφτασε στις 6 νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα. Τα γκολ της Παρί πέτυχαν οι Μενιέ και Τσουπό- Μοτίνγκ στο 61' και 83' αντίστοιχα.

Η Παρί πλέον είναι μόνη πρώτη στο γαλλικό πρωτάθλημα με συνολική συγκομιδή 18 βαθμών.