Ισοπεδωτική πεντάρα για Βραζιλία (videos)

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται η Βραζιλία, η οποία διέλυσε 5-0 το Ελ Σαλβαδόρ - Έμειναν στο μηδέν Αργεντινή και Κολομβία.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψαν το φιλικό στο «FedExField» των ΗΠΑ οι Βραζιλιάνοι, οι οποίοι έκαναν… πλάνα στο Ελ Σαλβαδόρ. Ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ για την «σελεσάο» στο 4’ με πέναλτι και δώδεκα λεπτά αργότερα, ο Ρισάρλισον διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 30’ ο Κουτίνιο διαμόρφωσε το 3-0, που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ρισάρλισον με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 50’ έγραψε το 4-0 και το τελικό 5-0 σημείωσε ο Μαρκίνιος στο 90ο λεπτό του φιλικού για την Βραζιλία.

Σ’ ένα άλλο φιλικό ματς, η Αργεντινή, χωρίς τον Λιονέλ Μέσι στην αποστολή, έμεινε στο «λευκό» 0-0 με την Κολομβία, ενώ οι ΗΠΑ επιβλήθηκαν 1-0 του Μεξικού με μοναδικό σκόρερ τον Άνταμς στο 71ο λεπτό.

Δείτε…

Η πεντάρα της Βραζιλίας στο Ελ Σαλβαδόρ

Η ισοπαλία της Αργεντινής με την Κολομβία

Η νίκη των ΗΠΑ με Μεξικό

Παναθηναϊκός AKTOR: Κυκλοφόρησαν κι εξαφανίζονται τα εισιτήρια για τα playoffs της EuroLeague
ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ: Σκληρή ανακοίνωση για περιστατικά μεταπώλησης εισιτηρίων στη ρεβάνς
Παναθηναϊκός AKTOR: Επιβράβευση για τους οπαδούς - Γενική είσοδος με Περιστέρι
Παναθηναϊκός: «Η σελίδα θα γυρίσει... Ο Μπαρτζωκισμός δεν έχει θέση στο ελληνικό μπάσκετ το 2024»