«Γεννήθηκε» ξανά ο Ρούνεϊ!

Γκολ και ασίστ για τον Ρούνεϊ στις ΗΠΑ.

Δεύτερη... νεότητα διανύει ο Γουέϊν Ρούνεϊ στα γήπεδα των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής. Ο Άγγλος επιθετικός που αγωνίζεται στην DC United, δίνει σε κάθε αγώνα τον καλύτερο του εαυτό και βοηθά όσο μπορεί για να μπει η ομάδα του στα πλέι οφ. Την Κυριακή (2/9) το απόγευμα, ο Ρούνεϊ ήταν ο πρωταγωνιστής στην νίκη με 3-1 επί της Ατλάντα Γιουνάϊτεντ, καθώς στο 29ο λεπτό έδωσε ασίστ στον Ακόστα για το 1-0, στο 52ο λεπτό διπλασίασε με πέναλτι τα τέρματα της ομάδας του και στο 77` επαναλήφθηκε το «σκηνικό» του πρώτου γκολ με τους ίδιους πρωταγωνιστές για το τελικό 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι, ισοφάρισαν προσωρινά στο 39` με τον Λαρέντοβιτς. Μετά από αυτήν την νίκη και αφού είχαν προηγηθεί δύο ήττες, η ομάδα της Ουάσινγκτον βρίσκεται στην 7η θέση της ανατολικής περιφέρειας, ενώ στα πλέι οφ θα λάβουν μέρος οι πρώτες έξι ομάδες από Ανατολή και Δύση.

Θρίλερ στη Λέρο: Νέα τροπή στην υπόθεση της κλοπής οπλισμού – «Ομερτά» από τα «βατράχια» της ΟΥΚ
Basket League: Βρήκε βασικό χορηγό
Ολυμπιακός-Τότεναμ: Το βίντεο των «σπιρουνιών» για το παιχνίδι (video)
Σοκ! Κεραυνός έπεσε σε γήπεδο στη Τζαμάικα! (video)

Μερομήνια 2020: Ερχεται βαρυχειμωνιά με πολλά χιόνια και ακραία φαινόμενα

Για όλα φταίει ο μουσακάς! Η εμφάνιση του Χολιγουντιανού ηθοποιού στη Μύκονο με... κοιλίτσα! (pics)