«Έμφραγμα» στο 89΄ για την Βασιλεία

Ψυχρολουσία για την Βασιλεία στο ματς με την Ξαμάξ για το ελβετικό πρωτάθλημα λίγες μέρες πριν τη ρεβάνς με τον ΠΑΟΚ.

Τον πρώτο βαθμό της στη νέα σεζόν της ελβετικής Super League πήρε η Βασιλεία. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον β΄ προκριματικό γύρο του Champions League αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ξαμάξ στο Νοσατέλ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Λίγες ημέρες πριν από τον αγώνα ρεβάνς με τον «Δικέφαλο του βορρά» (1/8), η Βασιλεία «άνοιξε το σκορ» με τον Οκαφόρ στο 64ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Νούτσολο στο 89΄. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Βασιλεία τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς ο Κάμπο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων (σ.σ. είχε πάρει την πρώτη κίτρινη στο 78΄).

Στην αποψινή αναμέτρηση ο υπηρεσιακός προπονητής της Βασιλείας, Αλεξάντερ Φράι, χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές: Όμλιν, Βίντμερ, Τσουμάρτ, Σούχι, Ριβέρος, Καλουλού (62΄ Μπούα), Φράι, Τσούφι, Οκαφόρ (77΄ Στόκερ), Φαν Βολφσβίνκελ (70΄ Κάμπο), Αγέτι.

Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία