Νέα ήττα για τους Γκάλαξι του Ιμπραΐμοβιτς

Τελικά όπως αποδεικνύεται «ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη»...

Οι Λος Αντζελες Γκάλαξι του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, συνεχίζουν ν΄ απογοητεύουν τους φιλάθλους τους, καθώς ηττήθηκαν εκτός έδρας με 3-2 από το Ντάλας για το πρωτάθλημα των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο με τά τέρματα των Ουρούτι (28`) και Λαμάχ (44`) και οι Γκάλαξι μείωσαν στο 47ο λεπτό με τον Καμαρά. Πέντε λεπτά αργότερα, όμως, ο Λαμάχ διεύρυνε το προβάδισμα του Ντάλας, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 83` ο Μπόατενγκ. Ενα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα, ο Ιμπραΐμοβιτς εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα να «τραντάξει» στο αριστερό δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Αυτή ήταν η τέταρτη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Λος Αντζελες, που βρίσκεται στην 9η θέση της ανατολικής περιφέρειας.