Ασταμάτητες Ίντερ και Λάτσιο (video)

Με νίκες συνέχισαν Ίντερ και Λάτσιο, στη μάχη τους για μία θέση στην τετράδα του ιταλικού πρωταθλήματος, που οδηγεί στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Οι «νερατζούρι» επικράτησαν πολύ εύκολα της Βερόνα με 3-0 στο «Σαν Σίρο» με δύο γκολ του Μάουρο Ικάρντι, το πρώτο εκ των οποίων πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Στο «Ολίμπικο», η Λάτσιο βρέθηκε να χάνει 2-1 στις αρχές του β΄ μέρους από την ουραγό Μπενεβέντο, η οποία μάλιστα έπαιζε από το 7ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Πουτζιόνι. Στη συνέχεια οι «λατσιάλι» σοβαρεύτηκαν και με τρία γκολ μέσα σε ένα οκτάλεπτο «καθάρισαν» το ματς, φτάνοντας τελικά στη νίκη με 6-2. Οι δύο ομάδες πλησίασαν μάλιστα την τρίτη Ρόμα, που νωρίτερα έμεινε στο 1-1 με τη Μπολόνια στο «Ρενάτο Νταλ΄Αρα».

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 30ης αγωνιστικής της Serie A:

Μπολόνια-Ρόμα 1-1

(18΄ Πούλγκαρ - 76΄ Τζέκο)

Αταλάντα-Ουντινέζε 2-0

(68΄ Πετάνια, 74΄ Μασιέλο)

Κάλιαρι-Τορίνο 0-4

(61΄ Ιάγκο Φάλκε, 65΄ Λιάιτς, 79΄ Ανσάλντι, 87΄ Ομπι)

Λάτσιο-Μπενεβέντο 6-2

(19΄, 68΄ Ιμόμπιλε, 60΄ Φελίπε Καϊσέδο, 66΄ Ντε Φράι, 83΄ Λούκας Λέιβα, 90+1΄πεν. Λουίς Αλμπέρτο -

Μπενεβέντο 10

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»